Bardzo ładnie zachowany egzemplarz, intensywny, obustronny połysk menniczy. Delikatna patyna.
Rubel pamiątkowy z 1839 roku, wybity z okazji odsłonięcia kolumny-pomnika bitwy pod Borodino 1812.
Awers: głowa Aleksandra I, pod nią miecz opleciony liśćmi lauru, nad głową wszechwidzące oko, u podstawy szyi sygnatura medaliera H. GUBE F., w otoku legenda:
АЛЕКСАНДРЪ ПЕРВЫЙ-Б.М.ИМПЕРАТОРЪ ВСЕРОС.;
Rewers: pomnik Bitwy pod nim oznaczenie nominału 1. РУБЛЬ, w otoku legenda:
БОРОДИНО 26 АВГУС. 1812 Г. ОТКРЫТЪ 26 АВГУС. 1839 Г.;