50 stron tekstu i 12 stron znakomitych tablic z wizerunkami obiektów.
Format: 21 x 26.5 cm.
Proweniencja: wpis J. Strzałkowskiego z adnotacją o zakupie w 1978 od spadkobierców E. Smolińskiego i sprzedaży w 2000 r. L. Kokocińskiemu; pieczęć własnościowa Lecha Kokocińskiego.
Stan zachowania bardzo dobry.